Şarkıcı Cengiz Kurtoğlu’nun darp davasında 1 yıl 9 aya kadar hapsi istendi

İstinye’de katıldığı doğum günü partisinde, Orhan Gencebay ve bazı sanatçılar hakkındaki aşağılayıcı yorumda bulunduğu gerekçesiyle işletmeci Mustafa Can’ı yumrukladığı iddiasıyla yargılanan Cengiz Kurtoğlu hakkında savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, Cengiz Kurtoğlu’nun “Haksız tahrik altında basit yaralama” ve “Hakaret” suçlarından 1 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Duruşmada “Sadece elimle ittim” diyen Kurtoğlu ise duruşma çıkışındaki sorulara, “Duyanlara duymayanlara” diyerek yanıt vermedi.

Ünlü şarkıcı Cengiz Kurtoğlu oyuncu Tolga Yüce’nin doğum günü partisinde işletmeci Mustafa Can ile tartışmıştı. Aralarında çıkan tartışma sonrası Cengiz Kurtoğlu’nun, Mustafa Can’a yumruk attığı iddia edilmişti. Olaylı gecenin ardından işletmeci Mustafa Can şikayette bulunması üzerine Cengiz Kurtoğlu hakkında “Basit yaralama” ve “Hakaret” suçundan 7 aydan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açılmıştı.

İstanbul 55. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, sanık Cengiz Kurtoğlu katıldı. Şikayetçi Mustafa Can ise duruşmaya gelmedi. Cengiz Kurtoğlu kimlik tespiti esnasında ses sanatçısı olduğunu ve aylık gelirinin 50 bin lira olduğunu söyledi. Olay günü Tolga Yüce’nin ısrarı sonrası doğumgünü partisine katıldığını söyleyen Cengiz Kurtoğlu, kendisine Cem Yılmaz, Sezen Aksu gibi ünlü isimlerin partiye katılım sağlayacaklarının söylendiğini fakat gittiğinde ortamın bambaşka olduğunu söyledi.

“Sadece ittim”

“Duyanlara duymayanlara” diyerek soruları yanıtsız bıraktı

Adli Tıp Kurumundan alınan rapora göre müşteki Mustafa Can’ın yüzünde sabit iz olmadığı kaydedildi. Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasını sundu. Mütalaada, sanık Cengiz Kurtoğlu’nun haksız tahrik altında “Basit yaralama” ve “Hakaret” suçlarından 5 aydan 1 yıl 9 aya kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme, taraflara mütalaaya savunma hazırlamaları için süre vererek duruşmayı erteledi. Duruşma çıkışı Cengiz Kurtoğlu basın mensuplarının soruları üzerine konuşmayıp “Duyanlara duymayanlara” diyerek şarkısına atıfta bulundu.

İddianame

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x