İsrailli Futbolcu Revivo’dan TFF’ye Filistin’e Desteği Yüzünden Sert Tepki!

Fenerbahçe ve Galatasaray’da futbolculuk yapan İsrailli Haim Revivo, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Filistin için saygı duruşu kararı alması hakkında bir paylaşımda bulundu. Sosyal medyadaki paylaşımında Revivo, ‘Hamas’ın öldürdüğü Yahudiler için neden aynı şeyi yapmadınız?’ ifadelerinde bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Gazze’de yaşamını yitiren Filistinliler için resmi maçlardan önce saygı duruşunda bulunulacağı kararını duyurmuştu.

Bu açıklamadan sonra Antalyaspor’un İsrailli futbolcuları Ramzi Safouri ve Sagiv Jehezkel, Süper Lig’de oynanacak Gaziantep FK maçına çıkmayacaklarını açıklamışlardı.

Kariyerinin bir döneminde Fenerbahçe ve Galatasaray gibi dev takımlarda forma giyen İsrailli futbolcu Haim Revivo da bu karara karşı çıktı. Revivo Instagram hesabından konuya ilişkin bir paylaşımda bulundu.

Haim Revivo paylaşımında, “Sana yazıklar olsun Türkiye Futbol Federasyonu. Gazzeli vatandaşlar için saygı duruşunda bulunacak siyah kurdeleler takacaksınız ama Hamas’ın katlettiği Yahudiler için bunu yapmıyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Paylaşımın devamında Revivo, “Bu davranışın Türk halkının çoğunluğunu temsil etmediğine eminim. Ama endişelenmeyin gelecekte tarih sizi yargılayacak” şeklinde düşüncelerini dile getirdi.

Haim Revivo’nun Instagram paylaşımı ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x