A Milli Futbol Takımı’nda Vincenzo Montella’dan özel toplantı! Lejyonerlere ev ödevi

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenza Montella, Galler beraberliği sonra oyuncuları ile özel bir görüşme gerçekleştirdi.

Soyunma odasında grup liderliğini Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi ve özel misafirlerle birlikte doyasıyla kutlayan Ay-Yıldızlı ekibimizin İtalyan çalıştırıcısı ardından herkesi dışarı davet etti ve uçağa gitmeden takıma yönelik bir konuşma yaptı.

“Sizlerle gurur duyuyorum” diyerek sözlerine başlayan Montella, “Şu anda belki farkında olmayabilirsiniz ama büyük bir iş başardınız. Ve bunu yarın veya öbür gün göreceksiniz. Hepiniz benim için çok değerlisiniz. Türkiye için Türk halkı için de aynı şekilde… Hırvastistan ve Galler gibi takımların arasından grup birinciliğini yakalamak ve bunun sonucunda kuraya üst torbadan girmek gurur ve umut verici…. Kora kor geçen ve ciddi bir fizik güç harcanan Almanya maçı sonrası Galler’e karşı kısa sürede mental ve fizik anlamında hazır olabilmek çok önemliydi. Daha da önemlisi bizim için gerekli skoru elde edebilmekti. Yorulduğunuzu biliyordum ama mücadeleniz ve inancınızla harika bir sonuç aldığınızı söylemeliyim. Maçtan önce ‘Buraya lider geldik, lider dönmek istiyoruz’ demiştim. Bunu sağladığınız için hepinize teşekkür ediyorum. Şimdi iyice dinlenin ve bu zaferin tadını çıkarın. Keyfini sürün… Ama unutmayın daha gidilecek çok yolumuz var. Kazanılacak çok başarı var” ifadelerini kullandı.

“KİM GELİRSE GELSİN”

Dönüş yolculuğunda en çok konuşulan konuların başında Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki muhtemel rakipler vardı. Ay- yıldızlı oyuncular konuyla ilgili “Eskiden 4. torbadan giderken şimdi 2. torbadayız. Bunun tadını çıkarmak lazım. Kim çıkarsa çıksın artık önemi yok. Ev sahibi bile olabilir. Artık herkesle oynamaya alıştık” yorumlarında bulundular.

LEJYONERLERE EV ÖDEVİ VERDİ

Teknik Direktör Montella takıma yönelik konuşmanın ardından yurt dışında top koşturan isimlerle odasında bire bir görüşmeler yaptı. Bu oyunculara özel tavsiyelerde bulunan İtalyan çalıştırıcı, “Mart ayında tekrar buluşacağız. O zamana kadar sık sık sizleri ziyaret edeceğim, maçlarınızı takip edeceğim. Hepinizden istediğim benim yönetimimdeki son üç maçı fırsat buldukça tekrar tekrar izlemeniz. Bir arada olmadığımız dönemlerde oyun sistemimizi, sahada neler yapmak istediğimizi daha iyi kavrarsanız daha çabuk ilerleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

ALTAY BEĞENİLDİ

Manchester United’da birinci kaleci Andre Onana’nın milli takımda sakatlık yaşaması sonrasında Altay Bayındır’ın Almanya ve Galler maçlarında gösterdiği performans İngilizler tarafından beğeni topladı.

United taraftarları Altay Bayındır’ın oyuna girmesinin ardından sosyal medya platformlarında milli kaleciyle ilgili paylaşımlarda bulundu. Altay’ın iyi bir performans gösterdiği ve kaleyi rahatlıkla devralabileceği belirtildi.

GALLER İSYANDA

Galler cephesi karşılaşmanın hakemi Matej Jug’un yönetimine ateş püskürttü. Teknik Direktör Rob Page, SC4’e yaptığı açıklamada, “Söylediklerime dikkat etmem gerekiyor. Bizim iki pozisyonumuza penaltı verilebilirdi. Özellikle Brennan Johnson’a yapılan müdahale, gördüğüm en bariz penaltılardan biriydi. Türkiye’nin kazandığı penaltı ise, şu ana kadar gördüğüm en yumuşak penaltı kararıydı” diye konuştu.

Page, “Başka bir hakem olsaydı bugün galip gelebilir miydiniz” sorusuna da, “Öyle olacağına inanıyorum” yanıtını verdi. BBC Sport hakem Matej Jug’un kararlarına önemli bir yer ayırdı. Yapılan haberde Galler’in olası 3 penaltısından hiçbirinin verilmediğine değinildi. Abdülkerim Bardakçı ve Harry Wilson’ın arasında pozisyonun yanı sıra Samet Akaydın ile Brennan Johnson arasındaki pozisyonlarda penaltı verilebileceğinin altı çizildi. Ayrıca A Milli Futbol Takımı lehine verilen penaltının çok sert bir karar olduğu ifade edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x