Sedat Peker’in eşi, imza kampanyasını duyurdu: ‘Dijital tecridi durdur’

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere yaklaşık 2 ay kala, suç örgütü yöneticisi Sedat Peker’in durumuyla ilgili belirsizlik giderek merak konusu olmaya başladı. Peker, hatırlanacağı üzere seçimlere 2 ay kala kritik bir video paylaşacağını bir kaç defa söylemişti.

Hakkında yakalama kararı çıkarılan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde dijital tecrit altında tutulan Peker için Özge Peker, sosyal medya üzerinden imza kampanyası başlattığını duyurdu.

“Dijital tecridi durdur, Sedat Peker’i konuştur” başlıklı imza kampanyasını sosyal medya hesabından paylaşan Özge Peker, şu ifadeleri kullandı:

“Eşimin paylaşım yapmasını isteyenler için change.org’da başlatılan linki sizler için aşağıya bırakıyorum. Adınızı, soyadınızı ve mail adresinizi yazarak destek amaçlı oy verebilirsiniz. Verdiğiniz oyun geçerli olabilmesi için mailinizden doğrulatmayı unutmayın”

İşte Özge Peker’in o paylaşımı:

BAE’de dijital tecrit altında tutulması nedeniyle sosyal medya hesaplarından herhangi bir paylaşımda bulunması kısıtlanan Peker, geçen sene paylaşım yapabildiği dönemde “seçimlere iki ay kala her ne pahasına olursa olsun” önemli bir video paylaşacağını belirtmişti. Peker, “Bugüne kadar ne kendimi ne de bana inanan 40 yaşın altındaki kardeşlerimi mahçup etmediğimi düşünüyorum. İsimlerini söylediğim kişilere beni yalanlatsınlar. Konulara dahil olmadan sadece bunu yapsınlar. Geri kalan bende… Seçime 2 ay kala çok eğleneceğiz çok!” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir