Rodri’den İskoçya’nın futboluna tepki: Bu futbol değil, saçmalık!

Manchester City’nin orta saha oyuncusu Rodri, İspanya’nın İskoçya’ya 2-0 mağlup olduğu maçtan sonra rakip takımın futbolunu “saçmalık” olarak yorumladı.

Scott McTominay’in iki yarıda attığı goller İskoçya’yı galibiyete taşırken, EURO 2024 Elemeleri A Grubu’nda liderlik koltuğunun da sahibi yaptı. Maçın hakemi Sandro Schaerer’i de eleştiren Rodri, İskoç oyuncuların zaman geçirmeye yönelik hareketlerinin önüne geçemediğini söyledi:

“Onların oynama şekli bu, buna saygı duymalıyız ama benim için biraz saçma, tam bir zaman kaybı. Bana göre bu futbol değil. Hakem bu konuda bir şey yapmalı ama sessi kalıyor. Biraz sinir bozucu ama kazanmak istiyoruz ve bunu yapması zor. Çünkü zamana oynuyorlar, oyalanıyorlar. Silahları var. Bizim de silahlarımız var ve bir sonrakinde bunları kullanmayı öğrenmeliyiz.”

Fotoğraf: Reuters.

Kolay goller yediklerini söyleyen Rodri, “Bugün güzel bir futbol oynadık ama gol atamadık. Kolay goller yedik. Futbol böyledir. Kolay gol yerseniz sonunda cezalandırılırsınız.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir