CHP’den test: “Seçime ne kadar hazırsınız”

Yüksek Seçim Kurulu’nun resmi seçim takvimini paylaşmasıyla birlikte, CHP’de de sandık güvenliğine yönelik çalışmalar hızlandı. Bu kapsamda çalışan CHP Parti Okulu da seçmenleri kendi oylarına sahip çıkmak için sürece dahil edecek etkinlikler hazırlamaya başladı.

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre, Parti Okulu bu çerçevede bugün sosyal medya hesaplarından 6 soruda “2023 seçim sürecine ne kadar hazırsınız?” testi paylaşacak. “Seçimlerin güvenliğini hep birlikte sağlayacağız” sloganıyla hazırlanan test, seçmenleri hakları konusunda bilinçlendirmeyi ve müşahit olmak için görev talep etmelerini hedefliyor.

Parti kaynakları konuyla ilgili “Seçmenin bilinçlenmesi ve seçim sürecine hakim olması, seçimin adil şekilde sonuçlanması için çok büyük bir paya sahip. Bu testle tüm seçmenler hem 2023 seçimlerine ne kadar hazır olduklarını ölçecek hem de seçmen olarak haklarını öğrenerek bilgilerini tazeleyecek. İleride seçim günündeki uygulamaya yönelik test ve videolarımız da olacak” bilgisini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir