Binance CEO’sundan Bitcoin İçin Gelecek Tahmini!

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere geçtiğimiz günlerde Bitcoin (BTC) fiyatı, 28 bin dolarlık kritik seviyeyi aşmayı başarmıştı. Bununla beraber her ne kadar piyasa yükselse de BTC, 28 bin dolar seviyesinde tutunamadı. Bununla beraber dev kripto para borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için fiyat tahmininde bulundu! İşte detaylar…

Binance CEO’su CZ’den Bitcoin için kritik fiyat tahmini geldi!

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatının 28 bin dolar seviyesinin altına düşmesiyle beraber CZ, Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Bitcoin (BTC)’in tarihsel açıdan fiyat seviyelerini karşılaştıran CZ, 2009 yılında piyasaya sürülen BTC için 0 dolar’dan dört senelik aralıklarda bir 100x yaptığını aktararak, 2021 yılı sonuna kadar 34 bin dolar seviyelerine kadar yükseldiğini aktardı.

Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlarda bunu bir tarihsel döngü olarak açıklayan isim, Bitcoin (BTC)’in fiyatının her dört yılda bir “100x” yaptığını vurguluyor ve yanına her dört senelik periyotta bir çift sıfır eklediğini aktarıyor. Bir diğer yandan Changpeng Zhao, yaptığı açıklamaların birer tahmin olmadığını da belirtiyor. Bildiğiniz üzere kripto para piyasası her an her şeye açık. Binance CEO’su CZ, bu durumun farkında olarak geleceği tahmin edemeyeceğini ve yaptığı açıklamaların sadece bir söylemden ibaret olduğunu da aktarıyor.

Öte yandan piyasadaki diğer rakipleri hakkında da yorumlarda bulunan CZ, ETH ve BNB hakkında şu yorumlarda bulundu:

ETH, ortaya çıktıktan sonra BTC’yi yüzdesel büyümede geride bıraktı. BNB’nin çıkışı ile beraber BNB, yüzdesel büyümede her ikisini de geride bıraktı. Ancak piyasa değeri hala “büyükbaba” BTC’den daha küçük.

BTC için analistler ne düşünüyor?

Kripto para piyasasının lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) için birçok yatırımcı, uzun bir süredir patlama yaşamasını bekliyor. Bazı uzmanlar bunun için halving etkinliğine işaret ederken bazıları ise yakın zamanda yükselişe geçeceğine inanıyor. Konu ile ilgili Binance CEO’su CZ’ye Twitter’dan yanıt veren 30 bin takipçili bir kripto para analisti @AltcoinGlitz ise bunun bir yatırım tavsiyesi olmadığına işaret ederek yakın gelecekte, “iyi bir tarihe sahip olduğunu ve iyi bir fiyat performansı göstereceğini” düşünüyor. Analistin sözleri ise şu şekilde:

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son yedi günlük süreç içerisinde yüzde 0.7 değer kazandı. Anlık olarak 534 milyar dolarlık piyasa değeriyle ön plana çıkan lider kripto, 27.675,28 dolardan işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir